Random-Karvisia

Kaikenlainen huumori ja muu ei niin vakavasti otettava materia tänne.
Avatar
Rantakemisti
Ammattipostaaja
Ammattipostaaja
Viestit: 716
Liittynyt: 11 Heinä 2007, 13:49
Kumpaa sukupuolta edustat?: Jätkä
Paikkakunta: Espoo
Viesti:

Random-Karvisia

Viesti Kirjoittaja Rantakemisti »

http://www.dougshaw.com/garfield.html

Monien mielestä karvissarjis on alkanut toistaa viime vuosina itseään, eikä se ole enää kovinkaan hauska(jos sitä oikeastaan koskaan on ollutkaan). Garfield Randomizerin kehittäjä huomasi, että sarjakuvasta tulee surrealistisen hauska, kun siihen arvotaan satunnaisesti kolme ruutua peräkkäin. Bonusta tässä on se että osan ruuduista voi lukita hedelmäpelin tapaan, joten pienellä tuurilla ja säätämisellä voi saada ihan järkeviäkin strippejä aikaseksi. :cat:

Liittenä oma työntulos...
Liitteet
random-karvinen.jpg
En pidä itseäni alkoholistina, sillä en ota kuin perjantain ja sunnuntain välisenä yönä.
Avatar
Norsula
Forum-eliitti
Forum-eliitti
Viestit: 1099
Liittynyt: 11 Heinä 2007, 17:10

Re: Random-Karvisia

Viesti Kirjoittaja Norsula »

Höhö. Noi sun kolme ruutua kuvaa kyl aika hyvin koko sarjakuvaa. Onhan se ihan hyvin ku syömisestä, lihavuudesta, tylsyydestä, laiskottelusta jne. saadaan noin aikaseks klassikko, joka jatkuu ja jatkuu, Ja joka onnistuu silti ainaki itelleni aiheuttamaan välillä isompiaki naurahduksia ja naurusta lattialla kierimisiä.

Nykyään tosin tekijä on eksyny kokonana linjastaan ja Eskolla on tyttöystävä. Ei siis enää sitä vanhaa tuttua ja turvallista kaavaa, missä tyttö pakenee heti ekoilla treffeillä, vaan Esko seurustelee!! Ihan naurettavaa. Ei sovi yhtään Karviseen sellanen.
“Rather than love, than money, than fame, give me truth.” - Henry David Thoreau
Vastaa Viestiin